Analityka

Analityka to część administracji MERGADO, w której możesz znaleźć wykresy, tabele, krótko mówiąc raporty dotyczące działalności Twojego e-sklepu. Istotną informacją jest to, że analityka jest całkowicie darmowa. Abyś mógł zacząć korzystać z narzędzi analitycznych, musisz wykonać następujące czynności:

W aplikacji MERGADO Keychain wprowadź dane wejściowe do Heureki i Google Analytics.

Jeśli masz MERGADO XML feed, również wprowadź go do MERGADO Keychain. Nie jest to jednak obowiązkowe, narzędzia analityczne i tak Ci się wyświetlą.

Poczekaj kilka godzin. Dane załadują się następnego dnia rano, a to tylko z poprzedniego dnia. Zakres czasowy z którym pracuje MERGADO to 70 dni. W przypadku podstawowych zadań, możesz zacząć działać z analityką już wcześniej.

Odchylenia w liczbach mogą być wynikiem kombinacji różnych źródeł oceny. Między danymi, które dostarczają Google Analytics i Heureka może być różnica mniej więcej od 10 aż do 30%. Heurekanie dysponuje tak dokładnymi danymi jak Google Analytics.

Również historia statystyk jest w tych dwóch źródłach inna. Google Analytics nie ma problemu ze zliczaniem danych i powrotem do historii danych. Heureka tym nie dysponuje.